Bărbaţi celebri din telenovelele româneşti

De Cristina Popa, pe

Dacă atunci când te gândeşti la bărbaţi frumoşi şi carismatici din telenovele gândul îţi zboară la Kuno Becker, Poncho Herrero, Mario Cimarro, Murilo Benício…
…  sau Reynaldo Gianecchini, atunci e cazul să îţi îndrepţi atenţia şi către exemplarele masculine din producţiile româneşti.

Fie că sun interpretate de actori cu studii de specialitate (Alexandru Papadopol), oameni de televiziune (Cabral), modele (Radu Vâlcan) sau cântăreţi (Râzvan Fodor), peronajele masculine din serialele  de televiziune care au luat având în ultimii ani şi ţara noastră sunt la fel de atractive precum cele din telelovelele latino-americane… cel puţin din punct de vizual.

În galeria foto de mai jos, descoperă şi tu bărbaţii celebri si frumoşi care s-au remarcat în filme precum „Numai Iubirea”, „Daria, iubirea mea”, „Păcatele Evei”, „Fetele marinarului”, „Inimă de ţigan”,  „Efect 30”, „Regina” sau „Aniela”!
Foto: Arhivă Ringier, PR