Te va impresiona până la lacrimi! Scrisoarea unei fetițe bolnave de leucemie, către Moș Crăciun

De Libertatea.ro, pe Ultimul update Marți, 05 mai 2015, 16:52

Deşi mai sunt două luni până la sosirea Crăciunului, o fetiţă de 9 ani care suferă de o boală cumplită din cauza căreia e nevoită să-şi petreacă majoritatea timpului în spital, i-a scris deja Moşului o scrisoare cu doleanţele ei.

Micuţa Florentina Daniela este un copil cuminte, care învaţă bine la şcoală, care îşi ascultă mama şi o ajută cum poate mai bine. În urmă cu un an, fetiţa din comuna brăileană Bărăganu a fost diagnosticată cu leucemie.

Din acea clipă, familia micuţei a fost răvăşită. Foarte afectat a fost şi frăţiorul Florentinei în vârstă de 13 ani, un copil căruia, spre deosebire de surioara sa, nu-i prea plăcea şcoala, dar nici şă-şi asculte părinţii. Însă, din clipa în care şi-a văzut mama distrusă, băiatul şi-a propus să se schimbe.

Citeşte mai multe pe Libertatea.ro