Este oficial! Cât câștigă, de fapt, Andreea Esca

De Mădălina Manole, pe
Andreea Esca este una dintre cele mai îndrăgite personalități din media și imaginea care definește, fără îndoială, postul de televiziune Pro TV. Din acest motiv, în jurul său s-au născut mereu zvonuri legate de partea financiară, mai precis de suma câștigată în calitate de prezentatoare a știrilor, însă cifrele nu au fost niciodată confirmate.

Cu toate acestea, în presă au apărut informații legate de venitul pe care-l obține cu firma sa, firmă care-i poarta numele și care a fost înființată in anul 1998. Conform Antena 3, dacă în primii ani veniturile erau mai mici, în anul 2016 retrospectiva financiară arată încasări de 334.105 lei, potrivit datelor de la Registrul Comerțului. Astfel, un bilanț al ultimilor doi ani evidențiază un câștig de 120.000 de euro doar din propria afacere. Firma Andreei Esca este specializată în activități de producție cinematografică, video și programe de televiziune.

Citește și – Cum arăta Andreea Esca în copilărie

Citește și – Andreea Esca, așa cum nu ai văzut-o niciodată: brunetă și cu părul lung

Sursă foto: Facebook