De ce şi-a luat viaţa eleva dispărută din Bacău

De Libertatea.ro, pe

Cel mai sumbru scenariu în cazul elevei de 16 ani din Bacău, dată dispărută miercurea trecută, s-a adeverit… Speranţele familiei de a o găsi în viaţă s-au risipit, ieri dimineaţă, când pompierii i-au găsit fetei trupul neînsufleţit în apele Bistriţei.

Claudia Dragoş (16 ani), din Răchitoasa, era elevă în clasa a X-a la Colegiul Economic Ion Ghica din Bacău şi stătea la internatul din oraş în timpul săptămânii.

Miercurea trecută, cu doar două zile înainte de vacanţa de vară, fata i-a cerut voie profesorului de serviciu să plece să se plimbe cu rolele pe afară. Gândurile negre care o bântuiau în ultima vreme i-au îndreptat însă paşii spre malul râului Bistriţa, unde a fost văzută chiar de un martor cu picioarele în apă.

Citeşte mai multe pe Libertatea.ro