Sfâșietor! Un copil de 9 ani batjocorit de colegi îi spune mamei că vrea să moară

De Bianca Prangate, pe

Efectele bullying-ului asupra copiilor pot fi devastatoare, iar un videoclip postat de o mamă din Australia în care copilul ei îi spune că vrea să se sinucidă din cauza batjocurei îndurate demonstrează asta.

Yarraka Bayles, mama lui Quaden, un copil de 9 ani care suferă de acondroplazie (o tulburare genetică ce duce la nanism) a distribuit pe Facebook o filmare live în care băiatul ei plânge și îi cere o frânghie cu care să se spânzure.

Bayles a spus, după cum arată Adevărul: „Tocmai mi-am luat fiul de la şcoală, am asistat la un episod de bullying. L-am sunat pe director şi vreau ca oamenii, părinţii, profesorii să ştie că acestea sunt efectele pe care le are bullying-ul. Asta se întâmplă”.

Micuțul Quaden a fost retras de la școală între timp. El a primit multe încurajări de la utilizatorii de Facebook care au urmărit videoclipul.