Răspunsul unei mame după ce fiica ei a făcut-o „grasă”

De Amelia Matei, pe Ultimul update Duminică, 18 februarie 2018, 09:50
În momentul în care Allison Kimmey le-a spus copiilor săi că este timpul să iasă din piscină pentru a merge acasă, fetița s-a supărat atât de tare încât a ajuns să vorbească urât despre mama ei și să îi spună că este grasă.

După ce a ajuns acasă, femeia și-a chemat copiii și i-a rugat să ia parte la o discuție serioasă.

„Adevărul este că nu sunt grasă. Nimeni nu este gras. Nu este ceva ce poți fi. Dar da, am grăsime într-adevăr cu toții avem grăsime. Ne protejează mușchii și oasele și ne țin corpul în mișcare prin energia pe care ne-o oferă. nu este un cuvânt urât în casa noastră”, le-a spus mama celor doi copii.

În timp ce femeia nu știe ce aud copiii ei la școală sau în locurile în care merg fără ea, Allison Kimmey le-a impus o regulă: cuvintele „gras” sau „grăsime” să nu fie folosite niciodată ca insultă în casa ei.

„Este treaba noastră să fim cea mai puternică, acceptată, pozitivă și coerentă voce pe care o aud copiii noștri”, a adăugat mămică.

Allison Kimmey a făcut publică această întâmplare pe Instagram, unde s-a viralizat aproape instant.

Citește și – Răspunsul genial al unei mame, întrebată de profesori de ce fiica ei a întârziat la școală

Citește și – I s-a spus că e doar o asistentă. Iată cum a răspuns

Foto – 123rf