O șoferiță a salvat viața unui copil care s-a înecat cu o monedă

De Claudia Grigore, pe
Nu în fiecare zi vedem eroi adevărați, dar în unele cazuri, unii oameni obișnuiți devin adevărați eroi atunci când iau decizia să intervină în cazuri ce țin de viață și moarte.

O femeie a devenit un adevărat erou atunci când a salvat viața unui copil de 5 ani când acesta s-a înecat cu o monedă.

O șoferiță a salvat viața unui copil care s-a înecat cu o monedă

Femeia era la volanul unui autobuz școlar când a auzit zgomote ciudate în spatele ei. Un copil încerca să respire și nu putea.

Neștiind ce s-a întâmplat, femeia a tras pe dreapta și a fugit către copil pentru a-l ajuta. Un alt copil i-a spus femeii că băiatul a înghițit o monedă.

Deși șoferii ce conduc autobuze școlare nu au voie să atingă copiii din autobuz, femeia a decis să îi salveze viața copilului și i-a administrat manevra Heimlich.

Femeia a reușit să-l facă pe băiețel să scuipe astfel moneda înghițită și să0i salveze viața.

Sursa foto 123rf

Citește și Prima zi de școală în Anglia pentru fetița unui român. Cum a fost întâmpinat la școală

Citește și Cum l-a pregătit Dana Rogoz pentru școală pe băiețelul ei