O profesoară a fost concediată din cauza hobby-ului ei

De Oana Savin, pe
O profesoară din Carolina de Nord și-a pierdut locul de muncă după ce părinții elevilor ei au aflat ce hobby are aceasta și au cerut să fie concediată.

Kandice Mason nu este profesoară, ci și dansatoare la bară, lucru care a indignat părinții elevilor.

Femeia, care este văduvă și are două fetițe, s-a angajat ca profesoară la o școală din Redford, Carolina de Nord, job pe care și-l dorea mai ale în urma unei perioade dificile din viața sa.

Citește și: O cântăreață a primit amenințări cu moartea după ce a cântat în sutien

Deși era iubită atât de elevi cât și de copii, conducerea școlii a concediat-o din cauza hobby-ului ei.

Kandice iubește dansul la bară, care o ajută să se mențină în formă și să scape de anxietate. Mai mult, această pasiune a ajutat-o mult și în perioada dificilă în urma pierderii soțului său.

Mason câștigă și bani de pe urma acestui hobby, dând lecții de dans sau sfaturi în mediul online.

Însă tocmai aceste video-uri au condus la pierderea job-ului care îi plăcea atât de mult.

Citește și: O coafeză continuă să meargă la serviciu deși are aproape 100 de ani

„Dansez la bară în fiecare noapte… La un moment dat jonglam cu munca, școala și cu rolul de mamă. Singurul moment pe care îl aveam pentru mine era noaptea. În mod normal îmi culc fetele la opr seara, iar după dansez cam două ore”, a afirmat Kandice pentru Daily Mail.

Femeia a avut mai multe job-uri și a reușit să își crească copiii și să obțină trei diplome de facultate, terminate în același timp.

Sursă foto: Facebook