Exclusiv. Alexia, vocea suavă din hiturile momentului

De Dana-Ruxandra Panghe, pe Ultimul update Marți, 15 decembrie 2020, 12:52
Alexia Astelian are 17 ani și este vocea din super piesa „Cronic“ feat. DJ Project. Visurile ei sunt legate de muzică, se consideră un copil al muzicii, care își dorește să cânte pe marile scene, iar oamenii să-i cânte melodiile și să le simtă.

Intră în GALERIA FOTO de mai jos și află mai multe despre Alexia!

Alexia a început să cânte de când era mică. Primele cântece au fost învățate de la bunica ei, cântece care au ajutat-o să câștige și un concurs de muzică. Acela a fost momentul în care a prins încredere în ea și în talentul ei și a realizat că își dorește să devină artistă. De atunci, a câștigat și alte concursuri de profil.

În acest moment este elevă la un liceu de muzică și își dorește să aprofundeze studiile și mai departe, la facultate. Prima ei amintire legată de muzică este de când avea 6 ani și a auzit la radio una dintre melodiile lui Adele. Atunci și-a spus că într-o zi și piesele ei vor fi ascultate la radio. Și așa s-a întâmplat anul acesta, când a lansat piesa „Cronic“, feat. DJ Project. Ascult-o mai jos: