Stepan, motanul influencer din Ucraina, a primit un premiu internațional

De Unica.ro, pe Ultimul update Vineri, 20 mai 2022, 13:29

Motanul Stepan din Harkov, care a strâns mii de dolari prin intermediul contului său de Instagram pentru a ajuta alte animale, a fost recompensat cu un premiu internațional.

Motanul Stepan, care are 1,3 milioane de urmăritori pe Instagram, a primit Premiul Creatori de Conţinut şi Bloggeri la Nivel Mondial (World Influencers and Bloggers Awards) în Franţa. La Gala WIBA, motanul a mers cu un papion în culorile Ucrainei.

Prin intermediul contului său, simpatica felină a strâns mii de dolari pentru adăposturile de animale ucrainene, potrivit news.ro.

Citește și: Dani Oțil și Mihai Bobonete, de nerecunoscut într-o poză din tinerețe. Cum au reacționat fanii când i-au văzut

Cristina Belciu, prima reacție după ce Cristian Boureanu a fost fotografiat în compania fostei logodnice

Eurovision 2022. Organizatorii acuză că ne-am calificat fraudulos în finală

Cristina Bălan, incident în parcare: „Îți doresc să nu ai niciodată parte de vreun handicap”

Stepan și stăpâna lui, Anna, au fost evacuați din zona Saltivka, Harkov, la o săptămână după ce Rusia a invadat Ucraina. Cei doi s-au refugiat în Franța, de unde încearcă să ajute adăposturile de animale şi grădinile zoologice din Ucraina, potrivit news.ro.

Sursă foto: Instagram