Începe campania Premiile TVmania 2011!

De TVmania, pe

A 11-a ediţie a Premiilor TVmania, singurele premii de televiziune ale publicului din România, debutează luni, 19 septembrie 2011.
Campania invită cititorii TVmania, liderul ghidurilor TV de pe piaţa românească, să-şi voteze vedetele şi emisiunile preferate de pe micile ecrane.

Votarea va dura 10 săptămâni, până la sfârşitul lunii noiembrie, urmând ca în fiecare săptămână, în revistă să fie prezentată câte o categorie din cele 10 ale competiţiei. Fiecare categorie propune publicului patru nominalizaţi.

Cele zece categorii de la Premiile TVmania 2011 sunt:

1. Cea mai bună emisiune de ştiri
2. Cea mai bună emisiune-tabloid
3. Cel mai bun reality-show
4. Cel mai bun serial românesc
5. Cea mai bună emisiune de divertisment
6. Cea mai bună emisiune de satiră
7. Cel mai bun talent show
8. Cea mai populară vedetă
9. Cel mai sexi star tv
10. Cea mai sexi vedetă tv

Categoriile şi nominalizaţii de la Premiile TVmania 2011 sunt aleşi de redacţia TVmania împreună cu un juriu al Premiilor TVmania, format din 10 jurnalişti media.

Câştigătorii Premiilor TVmania 2011 – desemnaţi în urma voturilor cititorilor – vor fi anunţaţi într-o gală ce va avea loc marţi, 6 decembrie.

Campania „Premiile TVmania 2011” pune la bătaie sute de premii, inclusiv 10 tablete Samsung şi 10 televizoare LG. Marele premiu constă în 10.000 de lei!

Prima categorie de anul acesta, pentru care se votează în săptămâna 19 – 25 septembrie, este „cea mai bună emisiune de ştiri”.

Cei patru nominalizaţi sunt: Observator (Antena 1, 19.00), Ora de ştiri (TVR 2, 22.00), Ştirile Pro TV (Pro TV, 19.00) şi Telejurnal (TVR 1, 20.00).