Evenimentele perioadei 12–18 iunie 2017 în București

De Monica Cismaru, pe Ultimul update Luni, 12 iunie 2017, 17:15
Iată care sunt câteva dintre evenimentele de neratat în Capitală, din perioada 12–18 iunie 2017.

Luni, 12 iunie

• Concert Nicole Cherry LIVE pe terasa Berăriei H, de la ora 20:00. Intrarea este gratuită.
  • Piesa „Amadeus“ se joacă la Teatrul Metropolis, de la ora 19:00. Distribuție: George Costin, Andrei Huţuleac, Nicoleta Hâncu, Alexandru Pavel, Adrian Nicolae, Sorin Miron, Alin Florea, Carol Ionescu, Voicu Aaniței, Ariana Presan.
  • Concert Rabih Abou-Khalil Trio la Teatrul Național București, de la ora 19:00. Un concert – eveniment, un voiaj muzical între Orient și Occident, la frontiera dintre jazz, rock, muzica clasică și muzica tradițională arabă.

Marți, 13 iunie

• „Miss Daisy și șoferul ei“, de Alfred Fox Uhry , se joacă de la ora 19.00, la Teatrul Evreiesc de Stat. Cu: Maia Morgenstern, Mircea Rusu, Mircea Dragoman.
  • Concert Engelbert Humperdinck de la ora 20:00, la Sala Palatului. Regele romanțelor revine în România în cadrul turneului mondial ”A 50-a Aniversare”.
  • Concert Hot Casandra – lansare single și videoclip. Hot Casandra lansează primul single în limba română: „Luna”, la Expirat Halele Carol, ora 21:00.

Miercuri, 14 mai

• „Un cuplu ciudat“ se joacă la Godot Cafe Teatru, de la 20:00.Distribuție: Andreea Grămoşteanu, Mirela Zeţa, Ioana Barbu, Iulia Brezeanu, Doina Antohi, Andreea Samson, Andrei Mateiu, Cătălin Babliuc. Preț bilete: 35 lei.
  • Atelier culinar Best Burgers in Town, powered by Vivo Food Bar, de la 21:30, la Bucharest Cooking School. Cost: 245 lei/pers.
  • În parc“, o comedie de Radu Iacoban, se joacă de la ora 20:00, la Godot Cafe Teatru.

Joi, 15 iunie

• Concert Mihai Margineanu, de la ora 21:30, la Hard Rock Cafe. Bilete: 55; 85 lei.
  • „Dumnezeu se îmbracă de la second-hand“ se joacă la Teatrul National I. L. Caragiale, de la ora 19:30.
  • Concert „Ca pe vremuri: Holograf; Cristi Minculescu si Iris, Compact“, de la ora 18:00, la Arenele Romane. Bilete: De la 60 lei.

Vineri, 16 iunie

• Concert The Fresh – Parov Stelar, Wax Tailor, Golan, Oktopus, de la ora 20:00, la Arenele Romane. Austriacul  Parov Stelar vine la Bucuresti insotit de intreaga sa trupa pentru a promova noul sau material discografic, intitulat sugestiv „The Burning Spider”.
  • „Shot sau Comedia Relatiilor“ se joacă la Godot Cafe Teatru, de la ora 19:00. Distribuție: Andreea Bibiri, Florina Gleznea, Andreea Mateiu, Andrei Mateiu, Rolando Matsangos. Preț bilete: 30 lei.
  • „Arta“ se joacă la Teatrul Bulandra, Sala Liviu Ciulei, de la ora 19:00. Distribuție: Vlad Zamfirescu, Şerban Pavlu, Gheorghe Ifrim.

Sâmbătă, 17 iunie

• Concert Kings Of Leon (foto), de la ora 17:30, la Arena Nationala.
  • Bazar Urban 17 – 18 iunie (între orele 14:00 și 20:00), la Kulturhaus. Haine, obiecte hand-made, obiecte de decor, jocuri electronice sau table top, old media (vinyl-uri, casete, VHS), cărți, skate-uri, role și chiar și biciclete, toate le găsești aici.
  • „Poker“ se joacă de la ora 19:00, la Teatrul De Comedie, Sala Radu Beligan.

Duminică, 18 iunie

• Târg Summer Fashion&Handmade  – accesorii, haine, încălțăminte la Vintage Pub, Centrul Vechi, între orele 12:30-19:30.
  • Bounty Fair #26 – târgul designerilor români, la Casa Universitarilor, între orele 10-20. Intrare: 8 lei.
  • „Burlaci și burlăcițe“ se joacă la Teatrul Nottara – Sala George Constantin, de la ora 19:30. Distribuție: Vlad Gălăţianu, Daniela Minoiu, Alexandru Mike Gheorghiu, Corina Dragomir, Sebastian Ghiţă.

Citește și – Concertele anului 2017 în România

Citește și – Apologia răului cu Vlad Ivanov