De Diana Zagrean, pe

Tot mai multe fotomodele se înscriu al concursuri de frumuseţe care le încurajează să fie prea slabe, să se supună unor operaţii estetice, sau să se înfometeze. Iată la ce a recurs o biată tânără din Venezuela, la recomandările unui aşa zis guru al frumuseţii. Vezi VIDEO

Tânăra Wi May Nava, din Venezuela a fost foarte dezamăgită de „kilogramele în plus” pe care le avea, astfel că a ascultat de sfaturile auto-proclamatului guru al frumuseţii, Osmel Souza şi şi-a cusut un petic pe limbă.
Astfel, operaţia fiind foarte dureroasă, femeia nu mai poate consuma alimente solide şi astfel slăbeşte.
Miss Venezuela, slabă datorită unui dispozitiv oribil
Tehnica barbară şi chinuitoare nu este singura pe care „experţii” în frumuseţe ca Souza le recomandă.
El însuşi foarte operat şi injectat, Osmel Souza le spune tinerelor superbe să îşi pună implanturi, să-şi schimbe dinţii, le convinge că au celulită, numai pentru a le conforma standardelor lui absurde de frumuseţe.