De Geo Berciu, pe

Plină de emoţii şi cu lacrimi în ochi, aşa şi-a condus astăzi Teo Trandafir fiica la şcoală, în prima ei zi de şcoală din clasa a cincea.

Maya a terminat ciclul primar, iar anul acesta a păşit într-o nouă perioadă din viaţa ei. Cum era şi normal, alături i-a fost mama, Teo Trandafir, care, ca toţi părinţii s-a lăsat copleşită de emoţii.
Emoţii teribile pentru Teo! Astăzi fiica ei a început clasa a cincea! Foto
„Nu-mi amintesc sa fi avut atatia fluturi in stomac in clasa intai sau intr-a cincea, ca elev, in prima zi.
Emoţii teribile pentru Teo! Astăzi fiica ei a început clasa a cincea! Foto

Acum imi dau seama ca prima zi de scoala se desfasoara la doua etaje: unul mai mic, unde se schimba priviri iscoditoare si smechere si unul mai sus, nivelul nostru ocrotitor, cald, tandru.
Emoţii teribile pentru Teo! Astăzi fiica ei a început clasa a cincea! Foto

Toti parintii isi iubesc copiii. Toti copiii au nevoie de iubire si incurajare, de sprijin si atentie. Azi a fost ziua in care toate astea s-au intamplat, poate mai mult ca-n alte zile.
Emoţii teribile pentru Teo! Astăzi fiica ei a început clasa a cincea! Foto

Succes, copii! Noroc si curaj! Suntem aici, in spate, cu florile-n maini…”, a scris teo pe blogul ei, simţindu-se din ton şi din cuvinte cât de intens a trăit momentul.
(Sursa foto: teotrandafir.com)