Sanda Nicola și-a dat demisia din televiziune. Care este motivul deciziei radicale

De Mădălina Manole, pe
Sanda Nicola și-a dat demisia. Prezentatoarea știrilor de la Digi24 a decis că a venit momentul să renunțe la televiziune și să-și urmeze visul.

Sanda Nicola, în vârstă de 41 de ani, și-a anunțat plecarea din televiziune și, totodată, a explicat și care este motivul deciziei radicale. Jurnalista vrea să-și continuie studiile într-un domeniu total diferit. Aceasta va merge în Belgia pentru a studia la Universitatea din Liege: “Este vorba de un master în Turism și Dezvoltare Regională, pe care îl voi urma până în luna februarie a anului viitor”, – a declarat Sanda Nicola pentru paginademedia.ro.

Sanda Nicola nu exclude o eventuală reîntoarcere în televiziune, însă, cu siguranță, nu până anul viitor: De altfel, imediat după ce am născut, m-am gândit că s-ar putea să fie necesară o reconversie profesională. M-am înscris la master, la cursuri de psihopedagogie. Am avut oferte de a preda, de-a lungul timpului”, – a mai spus Sanda Nicola pentru sursa citată.

Sursă foto: Instagram