Daniela Crudu a născut. Primele imagini cu bebelușul / Foto

De Raluca Vițu, pe Ultimul update Marți, 02 mai 2023, 17:44

Daniela Crudu a născut. Fosta asistentă de televiziune, în vârstă de 33 de ani, a devenit mamă pentru prima oară pe 1 mai 2023.

Vedeta a postat pe pagina sa de Instagram câteva fotografii din spital. Daniela Crudu a născut prin cezariană o fetiță sănătoasă și le-a arătat fanilor o imagine din timpul operației. De asemenea, printre fotografiile postate se numără și câteva cu nou-născutul.

Daniela Crudu a devenit mamă pentru prima dată

Vezi în GALERIA FOTO cum arată bebelușul Danielei Crudu.

Daniela Crudu s-a gândit deja la un nume pentru fetița ei. În urmă cu câteva săptămâni, ea a anunțat că numele fiicei sale va fi Daiana.

„O va chema Daiana! Am primit testul din America pe mail. Este sută la sută fetiță. Îmi doream fetiță.

Prima oară nu știam nici eu, dar m-am gândit mai bine, la fetiță o să știu eu ce să îi fac. Vreau să fac băiță cu ea, vreau să mă machiez cu ea”– a declarat Daniela Crudu.

Ce semnificație are numele ales de Daniela Crudu pentru fiica ei

Numele „Daiana” este de origine romana și are semnificația de zână, ceresc, luminos, divin, conform zodiac24.ro.

Se spune că purtatoarea numelui „Daiana” este o persoană rafinată, sociabilă, dar lipsită de vitalitate fizică.

Citeşte şi: La ce a renunțat Daniela Crudu de când este însărcinată: „Nu mai mănânc deloc”. Ce spune despre iubitul ei

Fosta asistentă de televiziune spunea că părinții ei au fost extrem de încântați când au auzit că vor deveni bunici.

„Tata e în al nouălea cer. A băut în fiecare zi de când a aflat. Acum are motiv. M-am dus la el acum câteva zile și l-am întrebat ce ar vrea să fie și a spus…”fetiță”. E super fericit. Mama în fiecare zi mă sună. Vrea să vină de pe acum, dar i-am zis că nu are rost acum.” a mărturisit Daniela Crudu.

Citeşte şi: Daniela Crudu, la munte, în rochie mini! Cum arată însărcinată în aproape 6 luni

Bruneta a anunțat în toamna anului trecut că este însărcinată.

„Da, sunt însărcinată. Săptămâna viitoare fac trei luni de sarcină. Încă nu am aflat sexul copilului” -spunea ea la momentul respectiv.

Fosta asistentă a lui Dan Capatos a renunțat la carne pe parcursul sarcinii și povestea că în primele două luni, s-a confruntat cu stări serioase de greață.

„Îmi e rău de la carne, eu care mâncam în fiecare zi. Acum nu mai mănânc deloc. Mănânc doar fructe, croissante, dar nu îmi mai place să mai mănânc mâncare. Mi-a fost primele două luni rău de tot”, povestea Daniela Crudu.

Foto – Instagram