Zooey Deschanel vs. Katy Perry

De Viva.ro, pe

Katy Perry a devenit cunoscută datorită muzicii şi versurilor despre subiecte tabu. Zooey Deschanel a găsit succesul în comediile romantice.
Daca le vezi pe amandoua, e greu sa spui care e una si care e cealalta. Ai putea crede ca sunt gemene desi provin din familii complet diferite.

Asemanari

Au renuntat la scoala…
… pentru a-si construi o cariera in showbiz. Stimulata de dorinta de a deveni cantareata inca din copilarie, Katy Perry a dat anticipat examenul GED (General Educational Development), care certifica toate cunostintele dobandite in liceu, apoi a renuntat la scoala pentru a se concentra pe muzica. La randul ei, Zooey Deschanel si-a dorit o cariera in teatru si muzica si, dupa sapte luni in care a urmat cursurile Universitatii Northwestern, a renuntat la facultate pentru a deveni actrita.
Vezi mai multe asemănări şi deosebiri pe viva.ro!