Irina Rimes revine pe scenă la mai puțin de două săptămâni de la o operație complicată

De Unica.ro, pe
Cântăreața Irina Rimes s-a refăcut după operația din data de 31 decembrie, iar acum este gata să se întoarcă pe scenă.

Artista a anunțat pe conturile de social media că a fost diagnosticată cu hemoragie internă datorată unor probleme ginecologice. Potrivit Click, medicii care i-au salvat viața și cărora le-a mulțumit public sunt Alexandru Filipescu, conferențiar universitar și medic primat obstetrică-ginecologie la Spitalul Elias din 2004, respectiv Raluca-Cornelia Uzum, cercetător științific și medic primar obstetrică-ginecologie.

Irina Rimes a primit încurajări atât de la fani, cât și de la colegii ei de la Vocea României. Ea urmează să susțină primul concert de după operație în data de 11 ianuarie, la Berăria H, în București.

Foto – Libertatea