Grilă nouă de programe la TVR 1, din 29 martie (video)

De Unica.ro, pe

TVR 1 se înnoieşte.
Din 29 martie, televiziunea naţională îşi lansează o nouă grilă de programe din care nu lipsesc filmele de succes, cele mai celebre seriale ale momentului, dar şi emisiunile care au făcut carieră la TVR.
Principala schimbare pe care conducerea televiziunii din Dorobanţi a făcut-o este schimbarea orei de difuzare a principalei emisiuni de ştiri.
TVR 1 se înnoieşte.
Astfel, „Jurnalul” se mută la ora 20.00. În plus, la miezul nopţii, telespectatorii vor putea urmări o sinteză a celor mai importante informaţii ale zilei.
TVR 1 vine şi cu o premieră în România: începând cu 30 martie, în fiecare zi de luni, de la 23.15, va difuza celebrul serial de comedie „30 Rock”, unul dintre cele mai în vogă programe de comedie ale momentului. Din grilă nu vor ieşi nici seriale precum „Dr. House” (joi, 23.00) sau „CSI: Crime şi investigaţii” (vineri, 23.00).
De asemenea, după lansarea noii grile va reveni în program şi Iuliana Tudor şi a sa „O dată-n viaţă”, dar şi emisiunile „Nocturne”, „Profesioniştii” şi „Garantat 100%”. Nu va lipsi nici „Dănutz SRL”,  nici „Ne vedem la TVR!”, dar şi o serie de emisiuni de lifestyle în premieră.
Iubitorii sportului nu au fost nici ei uitaţi. Astfel, TVR 1 îi invită să urmărească meciurile din Champions League, dar şi cursele de Formula 1 din sezonul 2009.
Televiziunea naţională promite că o dată cu lansarea noii grile de programe ne vor aştepta noi şi noi surprize. Nu ne rămâne decât să îi credem pe cuvânt şi să le urmărim programele din când în când.
30 Rock – „Wear a bra”

30 Rock – „Weakness of character”

Vino şi tu pe FORUMUL UNICA!
Foto: TVR 1
Autor: Andreea Georgescu