De ce fiica lui Mark Zuckerberg crede că tatăl ei lucrează la o librărie

De Oana Savin, pe Ultimul update Marți, 16 octombrie 2018, 17:01
Fiica lui Mark Zuckerberg, cofondatul Facebook, crede că tatăl ei lucrează la o librărie, iar motivul este unul extrem de drăguț. Soția acestuia a făcut dezvăluiri incredibile despre relația lor, în cadrul unui interviu.

Princilla Chan a povestit că la început, ea credea că Mark nu o să facă nimic cu viața lui și i s-a părut cam „neserios”.

Cum s-au cunoscut Priscilla și Mark Zuckerberg

Chan a afirmat că l-a cunoscut pe Mark în anul 2003, cu un an înainte ca el să înființeze Facebook. Potrivit acesteia, el nu i-a făcut o impresie bună când a invitat-o pentru prima dată la film.

Totuși, a decis să meargă cu el la film și s-a dovedit că îl judecase greșit.

Cei doi s-au cunoscut pe când erau studenți la Harvard.

Ne-am întâlnit la o petrecere la Harvard. Prietenii lui îi organizaseră petrecerea pentru că se temeau că s-ar putea să fie dat afară de la şcoală. Prima noastră întâlnire adevărată a fost după vreo săptămână, a povestit Priscilla Chan.

Se pare că Mark i-a cerut să iasă cu el până ce nu va fi exmatriculat. Apoi, fiindcă o plăcea, i-a propus să prelungească întâlnirea, cu toate că a doua zi aveau examen.

M-am gândit că mă simt bine și, chiar dacă el n-o să facă mare lucru în viață pentru că e leneș, eu pot să mă bucur de seara respectivă. Așa că am fost de acord și restul e istorie”, a continuat ea.

Fiica lui Mark și a Priscillei crede că tată său lucrează la o librărie

După 15 ani de când s-au cunoscut, Mark și Priscilla s-au căsătorit și au împreună două fetițe, cea mai mare având 4 ani.

Maxima nu știe exact cu ce se ocupă părinții ei. Micuța crede că tatăl său, care are o avere de 70 miliarde dolari, lucrează la o librărie.

Max știe că eu lucrez la fundație. Tati lucrează la librărie”, a afirmat Priscilla pentru CNN.

Întrebată de ce credea fetița sa asta, Chan a explicat: „I-am zis de Facebook și ea crede că e o librărie”.

Citește și: Tot ce trebuie să știi despre copilul lui Meghan Markle și al Prințului Harry

Citește și: Christian Sabbagh a devenit tată pentru a patra oară

Sursă foto: Northfoto