De Oana Savin, pe
Numele celor 10 concurenți care vor face parte din echipa Faimoșilor, în cel de al treilea sezon al emisiunii-concurs Exatlon, au fost dezvăluite.

Echipa Faimoșilor este formată din cântăreți, campioni sportivi și pasionați de sport, ce vor lupta cu Războinicii în Republica Dominicană pentru marele premiu de 100.000 de euro.

Cine sunt Faimoșii din sezonul trei

Primii care au anunțat că vor merge în Republica Dominicană au fost atleta Andreea Arsine în vârstă de 30 de ani și cântărețul Mario Fresh (19 ani).

Cine sunt Faimoșii care vor participa în cel de al treilea sezon al emisiunii Exatlon Cine sunt Faimoșii care vor participa în cel de al treilea sezon al emisiunii Exatlon

Cântăreața Ami, în vârstă de 29 ani, se alătură echipei Faimoșilor în lupta pentru marele premiu. Ea a devenit cunoscută odată cu lansarea hit-ului „Trumpet Lights”. Au urmat proiecte precum „Otra Vez”, „Playa en Costa Rica” și „Deja-Vu”, în colaborare cu Grasu XXL.

Costin George (29 ani) este fotbalist, face parte din echipa de fotbal Academica Clinceni, iar de-a lungul timpului a evoluat în cadrul mai multor cluburi precum Sportul Studențesc, Gaz Metan Mediaș și Rapid București. Costin este fratele artistei Elena Gheorghe.

Andreea Mihaela Zaragiu, în vârstă de 32 de ani, este multiplă campioană națională, europeană și mondială la Kempo și face parte din lotul național. De asemenea, ea este instructor de fitness și aerobic.

Andrei Boțoaca, de 24 ani, este campion național, european și mondial la motociclism. În 2014, 2015 și 2018 el a primit titlul Sportivul Anului la Enduro.

Diana Pivniceru (27 ani) este vicecampioană națională la proba de 800 metri. Din 2012 a câștigat anual titlul de Campioană Națională Bikini Fitness. Totodată, Diana este instructor de fitness și este pasionată de ski, patinaj și tenis.

Ciprian Mariș are 27 de ani și este multiplu campion mondial la Kempo, dar și campion RXF la categoria 66 kilograme.

Cătălina Șeicaru este instructor de fitness și aerobic, dar și model. Frumoasa sportivă în vârstă de 25 de nai este și protagonista mai multor reclame.

Ion Surdu este originar din Republica Moldova, însă s-a mutat în Cluj la vârsta de 16 ani. Acum în vârstă de 23 ani, el este campion național și european la MMA. Ion este pasionat de crossfit, volei, baschet, handbal și fotbal. În prezent, este student în primul an la ASE, Marketing.

Cel de-al treilea sezon al show-ului Exatlon începe sâmbătă, 12 ianuarie, la Kanal D. Emisiunea, prezentată de Cosmin Cernat, va fi difuzată patru zile pe săptămână, de sâmbătă până marți, de la ora 20:00.

Sursă foto: Facebook