A murit jurnalistul George Berevoianu

De Mădălina Manole, pe Ultimul update Joi, 07 iunie 2018, 13:17
George Berevoianu, jurnalist și om de televiziune, a murit miercuri, pe 6 iunie, la doar 41 de ani. Se pare că acesta se confrunta de ceva vreme cu probleme grave de sănătate.

Vestea tristă fost dată de realizatorul TV Rareș Bogdan, pe pagina sa de Facebook: „Colegul nostru George Berevoianu a plecat astăzi la Ceruri! Bunul Dumnezeu să îl odihnească în pace!“. Conform primelor informații venite din partea Antena 3, George Berevoianu, ar fi suferit un stop cardio-respirator.george berevoianuGeorge Berevoianu a fost reporter şi prezentator de ştiri la postul de televiziune Realitatea TV până în 2014, când a fost disponibilizat. De atunci nu a mai apărut pe sticlă, însă a rămas colaborator pe voce pentru același post de televiziune. Jurnalistul și-a petrecut ultimele luni din viață călătorind, în final ajungând internat în spital.

Citește și – Adela Noriega, actrița din telenovela “Amor Real”, are cancer

Sursă foto: facebook, main – realitatea.net