Marius Ancuța, fostul soț al Ralucăi Moianu, a murit

De Mădălina Manole, pe Ultimul update Vineri, 20 iulie 2018, 11:51
Marius Ancuța, fostul soț al prezentatoarei TV, Raluca Moianu, a murit la vârsta de 50 de ani, răpus de cancer.

Marius Ancuța, de profesie medic stomatolog, era cel mai cunoscut comentator de snooker din România. Forma de cancer cu care s-a confruntat îi slăbise enorm organismul, iar în ultimele luni de viață nu cântărea mai mult de 50 de kilograme. Cumplita veste a fost dată chiar de colegii de la postul Eurosport, printr-o scrisoare emoționantă: „Dragi prieteni, În această pagină ne-am împărtășit bucuria sau supărarea când sportul sau favoriții noștri ne-au atins sentimentele. Astăzi, însă, pagina aceasta încearcă sa transmită tristețea care a cuprins întreaga echipă. Marius ‘Mario’ Ancuța, omul care ne-a dezvăluit ce înseamnă snooker-ul, un sport necunoscut pe atunci în Romania, a încetat din viață. Noi, toți colegii, și sperăm ca și voi, prietenii noștri, ne vom aduce aminte de clipele minunate trăite împreuna și suntem alături de Raluca, Mara și de familia îndurerata, în aceste clipe de încercare. Mario, să-ți găsești liniștea, poate la o discuție amicală cu Paul Hunter! – Noli Cobilanschi”, – este mesajul emoţionant postat pe Facebook de foştii colegi.

Marius Ancuța, fostul soț al Ralucăi Moianu, a murit

Raluca Moianu și șoțul său divorțaseră în 2013, după 15 ani de căsătorie, la scurt timp după ce aceasta îl înșelase cu un coleg de breaslă. Cei doi au împreună o fetiță, Mara Ilinca, și de ceva vreme se mutaseră din nou împreună.

Citește și – A murit Carmen State, prezentatoarea emisiunii “Fără etichetă” de la TVR 1

Sursă foto: Libertatea