Andreea Marin Bănică reuneşte 40 de vedete la un eveniment caritabil

De PR, pe Ultimul update Miercuri, 13 aprilie 2022, 13:17

În urmă cu o lună, Andreea Marin Bănică reuşea să adune zece trupe de succes ale momentului, care urcau pe scena clubului Princess din Regie,
într-un eveniment caritabil fără precedent. Clubul bucureştean s-a dovedit a fi  neîncăpător pentru miile de oameni ce şi-au dorit să vadă spectacolul din noaptea de 8 martie şi să faca un bine în acelaşi timp, pentru ca artistii au venit alături de Andreea pro bono, pentru a sprijini 4 copii cu o poveste de viaţă impresionantă.
Invitaţii Andreei care au acceptat să-şi dea mâna pentru o seară minunată sunt peste 40 de designeri binecunoscuţi şi vedete din televiziuni precum Acasă TV, Kanal D, Antena 1, TVR, dar şi din alte domenii. Designerii vor crea ţinute speciale pentru acest eveniment şi le vor dona Fundaţiei Preţuieşte Viaţa pentru a fi valorificate în scop caritabil, iar vedetele le vor prezenta pe scenă în seara de 28 martie. Este momentul perfect pentru a afla tendinţele acestei primăveri, dar şi pentru a ajuta zeci de copii ce au nevoie de sprijin.
Designerii (sau brandurile) şi vedetele care vor fi alături de Andreea sunt:  Cătălin Botezatu, Stephan Pelger, Mihaela Drafta, Liza Panait, Mihai Albu şi Norina Stoica, Rhea Costa, Malvensky, Norina Stoica, Style Detector, Buy Me, Ana Radu, Ştefania Caragea, Mirela Stelea, Laura Lazăr, Silvia Şerban, Roxana Butnaru, Alberta David, Andra Turcanu (Loulou Boutique), precum şi Simona Pătruleasa, Malvina Cservenschi, Nicoleta şi Iuliana Luciu, Elena Gheorghe, Andreea Bălan, Ellie White, Geanina Varga, Daiana Anghel, Crina Abrudan, Mădălina Draghici, Ioana Voicu, Oana Ionita, Anca Serea, Andreea Mantea.
Şi tot în acea seara, pe scena Clubului Princess, vor urca Andra, dar şi Vunk & Alexandra Usurelu, pentru două recitaluri de excepţie.
Fondurile stranse vor fi donate unor copii olimpici de la o şcoala din judeţul Giurgiu, care fac performanţă cu mijloace rudimentare.
Nu rata Unica de aprilie, unde poti ciţi mai multe despre acţiunile caritabile şi proiectele în care este implicată acum Andreea Marin Bănică!
Foto: arhiva Ringier