Super-show caritabil cu zeci de personalități din lumea modei, televiziunii și muzicii

Peste 40 de personalități din lumea modei, televiziunii și muzicii și-au unit eforturile în sprijinul unei cauze umanitare aduse în atenția publicului de Andreea Marin și fundația ”Prețuiește viața”. Designeri binecunoscuți au creat ținute speciale pentru acest eveniment, iar vedetele le-au prezentat pe scena clubului Princess, în noaptea de 28 martie.

Designeri ca Stephan Pelger, Mihaela Drafta, Liza Panait, Cătălin Botezatu,  Mihai Albu și Norina Stoica, Rhea Costa, Malvensky Charms, Style Detector, Buy Me, Ana Radu, Ștefania Caragea, Mirela Stelea, Laura Lazăr, Silvia Șerban, Roxana Butnaru, Alberta David sau Andra Turcanu (Loulou Boutique) au adus pe podium creații care vor fi vândute în beneficiul copiilor unei școli aflate la 35 km de București care isi vor implini astfel, visul de a avea o bibliotecă.

Printre vedetele care au defilat în creațiile generoșilor designeri s-au numărat Simona Patruleasa, Malvina Cservenschi, Nicoleta Luciu, Elena Gheorghe, Andreea Bălan, Ellie White, Daiana Anghel, Crina Abrudan, Mădălina Drăghici, Oana Ioniță.

Atmosfera deosebită a serii a fost completată de recitalurile susținute de Andra și Vunk & Alexandra Ușurelu.

Seria evenimentelor caritabile organizate de Andreea Marin continuă pe 4 aprilie, în Club Tribute din Capitală, alături de Ștefan Bănică Jr., Dan Bittman, Paula Seling, Nico, Nicola, Gabriel Cotabiță, Trupă Jukebox.

Vedeti pe viva.ro galleria foto completa a evenimentului.