Carla Bruni vine în România (video)

De Unica.ro, pe

Este foarte posibil ca soţia preşedintelui francez, Carla Bruni (41 ani), să fie prezentă la Festivalul de Modă Pasarela.
Acesta va avea loc la Bucureşti în luna mai, informează sandy-bell.com.
Se pare că fostul fotomodel, Carla Bruni Sarkozy, a acceptat să participe la festivalul de modă din Capitală, în calitate de invitat special.
Evenimentul este organizat pentru al doilea an consecutiv de Ambasada Franţei în România, în colaborare cu Institutul Francez.
Festivalul îşi propune să promoveze creaţiile designerilor români atât la Bucureşti, cât şi la Paris.
În plus, se pare că la „Pasarela” ne vom delecta privirile şi cu o colecţie vintage de rochii, marca Yves Saint Laurent.
Acesta va avea loc la Bucureşti în luna mai, informează sandy-bell.com.
Carla Bruni, pe numele său real Carla Gilberta Bruni Tedeschi s-a născut în Italia şi a devenit cunoscută iniţial ca model, după care s-a lansat şi în lumea muzicii.
Cel mai recent album al său a fost lansat anul trecut şi se numeşte „Comme si de rien n’etait”.
A devenit prima doamnă a Franţei în februarie 2008, moment în care i-a spus „Da” lui Nicolas Sarkozy, preşedintele în exerciţiu al acestei ţări.
Atunci când a fost întrebată de părerea domnului Sarkozy despre cariera sa muzicală, Carla a declarat că „soţul meu nu este nici un critic, nici un fan al muzicii mele, dar este implicat în ea pentru că eu am obiceiul să cânt toată noaptea şi de multe ori îl deranjez când doarme”.
Carla Bruni – „Tu es ma came”

Vino şi tu pe FORUMUL UNICA!
Foto: AFP / Mediafax
Autor: Andreea Georgescu