De Adina Radu, pe

Tânărul Armand şi-a dorit să fie femeie, dar probabil că nu a văzut prea multe femei la viaţa lui. Pentru că după multe operaţii a devenit o păpuşă de plastic. Vezi cum a evoluat din 2004 şi până acum.
Armand, cunoscut acum pe numele Amanda Lepore, a ştiut întotdeauna că este femeie şi nici nu ajunsese la pubertate când a început să-şi injecteze hormoni primiţi de la un prieten transsexual.
La scurt timp, părinţii l-au retras de la şcoală fiindcă nu avea nimic în comun cu colegii care nu îl acceptau printre ei. Cu ajutorul unui avocat priceput, la numai 17 ani, a primit dreptul de a se căsători cu un bărbat şi de a-şi schimba sexul cu ajutorul medicilor.
Poze şocante! Şi-a dorit să fie femeie şi a ajuns o păpuşă de plastic
Timp de câţiva ani a fost casnică liniştită, iar în 1989 s-a mutat la New York în căutarea celebrităţii. I-au trebuit numai câteva nopţi în cluburile din New York ca să devină o mică vedetă, iar în scurt timp, Amanda Lepore a devenit unul din cei mai cunoscuţi transsexuali.
Poze şocante! Şi-a dorit să fie femeie şi a ajuns o păpuşă de plastic
Este model, cântăreaţă, femeie de afaceri, iar unii o consideră un fashion icon, mai ales că este invitată la toate prezentările de modă celebre, uneori fiind prezentă pe catwalk. Evident, nu lipseşte de la petrecerile cu tentă sexual şi de la paradele gay.
2010, 2009
Foto: Northfoto, Hepta