Cele mai amuzante scrisori pentru Moș Crăciun, semnate de copii

De Unica.ro, pe Ultimul update Miercuri, 06 decembrie 2017, 16:39
Copiii din întreaga lume îi scriu an de an lui Moș Crăciun pentru a-l informa ce doresc să găsească sub brad pe 25 decembrie. Însă, uneori se întâmplă ca scrisorile lor să fie pline de cereri și întrebări care mai de care mai haioase, spre deliciul adulților.

Împreună cu magicienii cadourilor de la AFI Cotroceni am ales unele dintre cele mai amuzante și inedite scrisori. Iată-le mai jos.

„Dragă Moș Crăciun,
Vreau să îmi cumpăr un păianjen de la magazinul de animale
și te rog să vii tu să-l plătești. Vezi că magazinul se închide devreme în ajunul Crăciunului, așa că ar fi bine să te grăbești” – Max, 8 ani, New York.

„Moșule, te rog să nu îmi mai aduci cățeluși. Te-ai gândit că s-ar putea să nu îmi placă? În plus, nu pot să mă duc la școală cu animalul, iar anul trecut nici nu am avut cu ce sa mă laud în fața colegilor!” – Holly, 4 ani, Florida.

„Moșule, am tot încercat întregul an să fiu cuminte, dar băieții sunt băieți! Tu trebuie să știi acest lucru, pentru că și tu ești băiat! Așa că te rog să nu mă uiți și să îmi aduci cadourile dorite!” – Kiril, 6 ani, Caloundra, Australia.

„Dragă Moșule,
Îți aduci aminte de Crăciunul trecut? Ne-ai cam speriat când ai ieșit din coș! Anul acesta poate încerci să bați la ușă!”
– J.

Moșule, de ce spui mereu ‘Ho, ho, ho’? Nu știi limbi străine?” – Marissa, 6 ani, Marea Britanie.

„Dragă Moș Crăciun,
Ai face bine să îmi aduci un ponei anul acesta pentru că altfel vor exista consecințe” –
Caitlain, 4 ani, Illinois.

„Moș Crăciun,
Eu te plac foarte mult. Tu mă placi pe mine? Tot ce îmi doresc este un job la Ikea când voi fi mare”
, – Graham, 7 ani, Columbus, Ohio.

„Moșule, am o mare rugăminte la tine: să le pui renilor tăi scutece! Anul trecut, mama mea m-a pus să curăț aleea din fața casei imediat după ce ai plecat” –  Ruby, 6 ani, Toronto, Canada.

„După ce ieși la pensie, crezi că aș putea să devin eu noul Moș Crăciun?” – Addisyn, 4 ani, Georgia.

„Dragă Moș Crăciun,
Știu că nu prea am fost cuminte anul acesta, dar promit că o să fiu anul viitor. Pot să primesc un cadou în avans?”
– Emily, 5 ani, Birmingham, Marea Britanie.

Ia-l pe cel mic și faceți o tură pe la Târgul de Crăciun din AFI Cotroceni. Cu siguranță o să găsească acolo inspirație pentru ideile de cadouri din lista către Moșul. Și poate la anul va fi și scrisoarea lui între cele de aici.