Andra O, la la!

De Unica.ro, pe Ultimul update Marți, 11 iunie 2019, 12:36

Pentru Andra, anul 2008 a fost unul cu totul special. S-a căsătorit, a lansat două albume de muzică şi a debutat în televiziune ca prezentatoare a emisiunii „O-la-la” de la Pro Tv.
La sfârşit de an, Andra are o perioadă de relaxare, în care petrece Crăciunul alături de familie şi Revelionul cu soţul ei, în Dubai.
La 22 de ani, Andra este una dintre cele mai populare cântăreţe de la noi.
O afirmaţie care poate suna ca un clişeu, însă numeroasele premii pe care le-a primit în ultima vreme ne demonstrează că aceasta este pura realitate. De curând, în cadrul celei de-a patra ediţii a Galei 10 pentru România a câştigat primul loc la categoria interpreţi vocali, pe locul al doilea situându-se Ștefan Bănică Jr.
De asemenea, şi pe site-ul www.divaonline.ro, cititoarele au votat-o pe Andra între primele trei femei ale anului 2008. Acestea sunt doar câteva dintre motivele pentru care am dorit să-ţi oferim o copertă şi un pictorial speciale în această ediţie dedicată Sărbătorilor.
Trebuie să recunoaştem că nu a fost uşor să ne strecurăm în programul atât de aglomerat al Andrei, dar, între repetiţii, concerte, înregistrări pentru emisiunea „O-la-la”, şi-a făcut timp pentru o şedinţă foto în „Diva”. A fost o bună ocazie să descoperim o persoană caldă, plăcută, care, deşi cu o seară înainte fusese la „Dansez pentru tine,” a ajuns la timp la întâlnirea cu noi, ceea ce este deja o adevărată performanţă dacă luăm în calcul traficul din Bucureşti din perioada asta. Puţin obosită, dar veselă şi cu o bună-dispoziţie molipsitoare, şi-a intrat imediat în rol şi a fost încântată de ideea de poza îmbrăcată cu rochii elegante, potrivite cu petrecerile pentru sfârşitul anului.
ANUL 2008. Evident că primele întrebări pentru Andra au fost legate de Crăciun, Revelion şi de ce a însemnat 2008 pentru ea. „A fost un an generos. Cu lansări de albume, cu multe spectacole, cu multe premii, cu un vis împlinit prin emisiunea „Dansez cu tine”, cu emisiunea „O-la-la” de la Pro Tv şi, nu în ultimul rând, cu o nuntă ca-n poveşti.”
Într-adevăr, în 2008, Andra a apărut de nenumărate ori pe prima pagină a ziarelor datorită lansării a două albume, nunţii cu Cătălin Măruţă şi audienţelor deloc de neglijat ale emisunii „O-la-la”. Muzică, debut în televiziune şi întemeierea unei familii. Am întrebat-o dacă ar putea să le ordoneze în funcţie de impactul avut în viaţa ei.

La 22 de ani, Andra este una dintre cele mai populare cântăreţe de la noi.