Un tango, o barză şi mult mov

De Unica.ro, pe

Fireşte, nu puteam lipsi de la party-ul „Diva”, unde am încercat să trec neobservată – la aglomeraţia de vedete strânse la Palatul Bragadiru, nici nu era greu să fiu eclipsată.
Mi-am asortat plicul din piele de şarpe (da, e din nou în cărţile modei) cu un pahar de punci şi le-am examinat, discret, pe invitate.
Cum a fost petrecerea revistei care îmi găzduieşte picurii de otravă, n-o să dau din casă decât că, toamna asta, movul şi-a proclamat declaraţia de independenţă, iar rochiţa by Irina Schrotter a primei „Dive”, Andreea Raicu, nu putea fi altfel!
Deşi URĂSC să laud pe cineva, Andreea arată foarte bine şi când e solo, apariţia ei tăind răsuflarea tuturor. Păcat că era atât de răguşită, dar sper că noul sezon al „Megastarului” a găsit-o în plină formă.
În rest, nu mi-au displăcut rochia sofisticat-abramburită a Danei Rogoz, aparent tunsă mai scurt ca oricând, prezenţa Zara sută la sută a Iulianei Tudor, strungăreaţa dispărută – o dată cu lentilele care-i confereau o căutătură de Liz Taylor – a Oanei Frigescu, precum şi ţinuta misterioasei „socialite” cu care a venit „profa de sport şi diete” Florentina Opriş, cea care face rodajul noii sale limuzine franţuzeşti.
Mă dau în vânt după veştile legate de berze! Una dintre ele va poposi luna viitoare în familia regizorului Iura Luncaşu („Numai iubirea” etc) şi a asistentei de regie Alina, cea pe care acum doi ani „o cerea” prin SMS.
Viitoarea mămică a fost la concertul razna al celor de la Thievery Corporation (acolo l-am văzut şi pe George Vintilă – deloc nu mă pot obişnui cu podoaba lui capilară în stil rasta!), iar o sursă credibilă mi-a mărturisit că pe băieţel îl va chema Mihnea.
N-am apucat să verific zvonul legat de frumoasa colegialitate dintre Virgil Ianţu şi Mirela Zeţa, dar ştiu sigur că bănăţeanul cărunt poreclit „Mochetuţă” ia lecţii de tango.
Nu ca să-şi impresioneze soţia sau colegele, ci pentru o apariţie într-o reclamă, unde parteneră îi este o bruneţică dornică de afirmare, în showbiz. Aţteaptă reclama şi o s-o recunoşti.
40 e noul 30? În cazul neobositei Tania Budi, medaliată cu aur la turul tuturor evenimentelor mondene, fără îndoială. La mijloc de octombrie, studenta la actorie şi-a făcut exstensie, dar nu la păr, ci la clubul Crush, inaugurat la Constanţa. La ce-i trebuie Taniei un club al ei? Gurile rele pretind că doar aşa îşi asigură prim-planul atenţiei!
Dar gata cu bârfa pentru săptămâna asta! Oricum, ştiu că nu te interesa adrenalina consumată în relaţia Mihaelei cu junele Dani Oţil, nici motivul pentru care Bogdan Stelea divorţează abrupt şi ar putea-o consola pe biata Lili Sandu (vai de coasta ei!), cea pentru care fotbalistul s-ar fi suit şi pe Arcul de Triumf, încununând o relaţie în care nu prea ieşea de sub papucul ei…
Iris