Oreste Teodorescu, prins la volan sub influența drogurilor

De Unica.ro, pe Ultimul update Vineri, 12 noiembrie 2021, 11:24

Oreste Teodorescu (46 de ani) a fost prins în trafic sub influența substanțelor psihoactive.

Prezentatorul de televiziune a fost oprit de polițiștii de la Brigada Rutieră București, iar după ce a fost pus să sufle în aparatul Drug Test, rezultatul a fost pozitiv. După test, conform procedurii în asemenea cazuri, Oreste a fost dus la Institutul Național de Medicină Legală pentru a-i fi recoltate probe de sânge.

Citeşte şi: Ce riscă Victor Slav după ce a fost prins drogat la volan

Pe numele prezentatorului a fost demarată și înregistrată la Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 1 o anchetă pentru conducerea sub infuența substanțelor psihoactive. Rezultatele analizelor vor sosi la INML în circa 60 de zile.

Citeşte şi: Bendeac a recunoscut că s-a drogat. Vezi ce alte vedete au fost implicate în scandaluri cu droguri!

„Oreste nu este străin de aceste substanțe psihoactive pentru că în anul 2018 a fost dus la DIICOT Ploiești pentru a fi audiat într-un dosar de trafic de droguri în care au fost implicate mai multe persoane publice printre care și designerul Răzvan Ciobanu, decedat între timp.

Oreste Teodorescu a fost audiat ca martor și a spus că îl cunoaște doar pe Răzvan Ciobanu”, a declarant reporterul Antena 3 Rafaelo Varga, la emisiunea „Decisiv”.

Foto – Facebook