Apariţii ieşite din comun la Met Gala 2014! Vedetele care au întors toate capetele!

De Geo Berciu, pe

Met Gala este considerat cel mai important eveniment monden anual din New York, reunind vedete din toate domeniile. Cu alte cuvinte, nu participi la Costume Institute Gala (Gala Institutului de Costume), nu exişti!

Vedetele nu puteau rata ocazia de a ieşi în evidenţă la Met Gala, însă unele au întors toate capetele cu apariţiile lor extravagante.
Este cazul în primul rând al Lupitei Nyong’o, care a ales o ţinută deosebit de îndrăzneaţă, semnată Prada. Favorita criticilor de modă din ultimele luni şi-a îndreptata alegerea spre o rochie maro, acoperită de o plasă verde smarald accesorizată cu mărgele de sticlă, cristale gen candelabru şi pene în părţile laterale. Pantofii din catifea au fost şi ei împodobiţi cu numeroase cristale, iar bentiţa, devenită aproape o marcă a actriţei, a fost decorată în acelaşi ton, întregul outfit fiind unul de inspiraţie tribală.

Johnny Depp a reuşit şi el să atragă atenţia pe covorul roşu cu apariţia lui într-un luxos Ralph Lauren tuxedo. Şi pentru a se păstra în dulcele stil clasic, actorul a asortat getre şi un lanţ retro de ceas costumului, dar şi mănuşi şi baston. Iubita lui, Amber Heard a îmbrăcat o rochie cu mâneci lungi, aurie, Giambattista Valli, care a făcut-o să arate impecabil lângă însoţitorul ei.

Pharrell William este o adevărată sursă de inspiraţie printre vedete dacă luăm în calcul pălăria împodobită cu mărgele purtată de Erykah Badu, a cărei bandă albă strălucitoare se potrivea cu paltonul ei la fel de orbitor. Ţinuta, semnată Givenchy, ar face invidios orice proxenet, au susţinut criticii de modă.

Extravagantă, dar memorabilă, a fost şi alegerea făcută de Florence Welch pentru participarea la Met Gala 2014. Pelerina ei din colecţia Valentino, cu fluturi multicolori ataşaţi, a atras toate privirile şi nu puţini au fost cei care s-au întrebat dacă aplicaţiile ei urmează să-şi ia zborul.

Citeşte continuarea pe pagina următoare: 1 2