Jason Momoa, schimbare majoră de look. Fanii au rămas șocați VIDEO

De Oana Savin, pe
Jason Momoa a decis să își schimbe lookul și cum altfel, dacă nu să își dea celebra barbă jos?! Fanii au rămas șocați când l-au văzut pe celebrul actor bărbierindu-se.

Momoa este cunoscut pentru barba sa și pentur mușchii săi, iar admiratorii săi sunt devastați acum că vedeta a renunțat la podoaba sa facială.

Într-o postare pe Instagram, Jason, în vârstă de 39 de ani, și-a dat jos barba pentru prima dată în șapte ani.

El a luat această decizie pentru a atrage atenția asupra poluării cu plastic. Deși a fost pentru o cauză bună, fanii au rămas „în lacrimi” după ce idolul lor a rămas fără barbă.

Postarea a atras mii de comentarii.

Cum se face că singurul lucru de pe internet care m-a făcut să mă opresc și să zic ”NUUUUU” este Jason Momoa care a început să își dea barba jos?”, a comentat un internaut.

De ce să faci femeile să plângă totuși?”, a scris o altă persoană.

Un alt treilea admirator al actorului a spus: „Bravo lui dar barba era totul”.

În clipul postat, Jason Momoa poate fi văzut cum strânge obiecte de plastic care se aflau peste tot în deșertul în care au filmat.

Cu părul strâns la spate, actorul ia aparatul de ras și și-l pune pe față, explicând de ce face acest lucru.

2012 a fost anul în care m-am băerbierit ultima dată. Vreau să fac acest lucru pentru a atrage atenția asupra faptului că plasticul ne ucide planeta. Cred că am o soluție pentru asta. Există un singur lucru care ne poate salva planeta și ne poate ajuta planeta”, a afirmat Momoa.

View this post on Instagram

Goodbye DROGO, AQUAMAN, DECLAN, BABA New YouTube episode please subscribe and share this video. LINK in BIO . I’m SHAVING this beast off, It’s time to make a change. A change for the better…for my kids, your kids, the world. Let’s make a positive change for the health of our planet. 🌎 Let’s clean up our oceans 🌊 our land ⛰. Join me on this journey. Let’s make the switch to infinitely recyclable aluminum. ♻️♻️♻️ Water in cans, not plastic. #ChangeisComing #mananalu #aluminum #aluminumcans #water #cannedwater #choosecans #recycle #plasticpollution #HydrateLike @ballcorporation shot on the amazing GEMINI by @reddigitalcinema and @leitzcine @leicacamerausa Aloha j. I’m sorry @i.am.aurelius does not know how to spell. It’s Infinitely RECYCLABLE. Not recycleable. He’s young. And I’m working. Sorry

A post shared by Jason Momoa (@prideofgypsies) on

Jason susține că soluția este reciclarea și utilizarea sticlelor de aluminiu în locul celor de plastic.

Aluminiul poate fi reciclat iar și iar, fiind un lucru mult mai bun pentru planetă.

Sursă foto: Shutterstock