Florin Călinescu și-a dat demisia din PRO TV. Motivul este surprinzător

De Mădălina Manole, pe Ultimul update Luni, 22 iulie 2019, 15:56
Florin Călinescu și-a dat demisia din Pro TV. Îndrăgitul și carismatic prezentator de televiziune nu va mai fi văzut deloc pe micul ecran, iar motivul este surprinzător.

Florin Călinescu, în vârstă de 63 de ani, nu va mai face parte din juriul emisiunii „Românii au talent”, iar decizia îi aparține în totalitate. Actorul este decis să-și schimbe direcția în carieră și să se reprofileze. Astfel, Florin Călinescu va intra în… politică: „Nu am fost dat afară de niciun PRO TV. Eu i-am anunțat că mă îndrept spre politică. E evident că în urma acestei decizii, nu mai pot apărea la televizor în emisiuni precum cea de la PRO TV, conform reglementărilor CNA. Eu i-am anunțat pe cei de la PRO TV acum o lună, de intențiile mele, civilizat, luăm o pauză'” – a declarat Florin Călinescu pentru Antena3.ro.

Nu se știe deocamdată cine îi va lua locul lui Florin Călinescu în juriul emisiunii „Românii au talent”, cert este că decizia de a intra în politică și a părăsi televiziunea este deja luată.

Sursă foto: Arhivă

PE ACELAȘI SUBIECT