Florin Busuioc va fi operat din nou. Care este starea de sănătate a actorului

De Mădălina Manole, pe Ultimul update Luni, 19 noiembrie 2018, 12:31
Florin Busuioc se află în continuare internat în spital după infarctul suferit săptămâna trecută. Îndrăgitul actor se simte mult mai bine, starea sa este stabilă, însă va fi nevoit să treacă printr-o nouă operație.

Florin Busuioc, în vârstă de 56 de ani, nu mai este conectat la aparate și a reușit să se dea jos din pat și să meargă prin salonul de spital, relatează Mediafax citând surse medicale. Actorul va rămâne în continuare internat la Institutul pentru Boli Cardiovasculare „Prof. Dr. C.C. Iliescu” din București deoarece urmează ca la începutul acestei săptămâni să fie supus unei noi intervenții chirurgicale pentru montarea celui de-al doilea stent.

Florin Busuioc a suferit un infarct în urmă cu aproximativ două săptămâni, în timpul unui spectacol de teatru susținut la Craiova. După ce a fost resuscitat, actorului i-a fost montat un stent și a fost transportat la Institutul pentru Boli Cardiovasculare din Capitală.

Citește și – Corina vorbește despre dragoste și familie: „Ne gândim să adoptăm un copil”

Citește și – Ce NU ar face vedetele dacă s-ar naște din nou

Sursă foto: Arhivă Ringier