Emisiunea prezentată de Andreea Raicu în Moldova are audienţe foarte mari

De Unica.ro, pe

„Fabrica de staruri”, show-ul difuzat de o televiziune din Republica Moldova, prezentat de Andreea Raicu live, săptămânal, a întrecut aşteptările producătorilor, la capitolul rating.

Emisiunea este o combinaţie între „Big Brother” şi „Megastar”, sub licenţă Endemol, iar motivul principal al alegerii vedetei din România ca prezentatoare a fost faptul că Andreea fost implicată, în aceeaşi calitate, în ambele programe difuzate de Prima TV.

Se pare că producătorii şi-au dorit foarte mult ca ea să prezinte emisiunea, aşa cum declară chiar ea, pe blogul personal, www.andreearaicu.ro.

Din acest motiv, la încheierea contractului realizatorii au fost de acord să o înlocuiască timp de două ediţii, în luna ianuarie, în perioada în care vedeta şi-a programat cu mult timp înainte o vacanţă exotică, în Thailanda.

Pentru „Fabrica de staruri”, Andreea călătoreşte cu avionul în fiecare weekend: pleacă  duminica şi se întoarce lunea, sacrificându-şi, astfel, weekend-urile.

Nu de puţine ori a afirmat că în ultimele săptămâni a trăit mai mult între avioane, într-un ritm ameţitor, făcând destul de multe sacrificii pentru această emisiune.

Nu regretă, însă, nimic, pentru că show-ul se bucură de mult succes, iar oferta financiară a fost destul de generoasă.

Poate că acest pas din cariera româncei îi va deschide şi alte porţi către studiouri internaţionale.

Până atunci, însă, Andreea va continua să plece în fiecare weekend la Chişinău, unde va prezenta, până pe 22 martie, timp de 3 ore în direct, duminica, „Fabrica de staruri”.

Intră şi tu pe FORUMUL DIVA!

Autor: Cristiana Constantinescu

PE ACELAȘI SUBIECT