Ce note a luat la Bacalaureat fiul lui Nea Rață

De Oana Savin, pe
Fiul lui Nea Rață de la emisiunea „Ferma Vedetelor” a reușit să treacă de examenul de Bacalaureat fără prea mari emoții, iar acum se poate pregăti pentru admiterea la facultate.

Bogdan Rață, care a terminat liceul „Mihai Eminescu” din Constanța, specializare Științe ale Naturii, a luat nota 7.6 la Limba și Literatura Română și 6.8 la Matematică. Se pare că acestuia i-a plăcut foarte mult Anatomia, întrucât la această materie a luat cea mai mare notă – 9.25.

Astfel, Bogdan a reușit să obțină o medie totală de 7.88.

În urma primei probe a acestui examen, Nea Rață a anunțat că fiul lui nu va pleca departe de casă pentru a merge la facultate.

A avut examen la Română și mai are matematică și biologie. O să ia medie mare că a învățat. Va da la Agronomie, la Constanța, să-mi fie aproape, să mă ajute și pe mine la fermă”, declara atunci Nea Rață.

Citește și: Ce notă a luat la Bacalaureat fiica regretatului Aurelian Preda

Citește și: Ce notă a luat Mario Fresh la examenul de Bacalaureat