Un tânăr a murit în timp ce dădea un examen online

De Unica.ro, pe
Un student din anul I de la Universitatea Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca a murit în timp ce dădea primul examen online din această sesiune.

Studentul în vârstă de 18 ani de la Facultatea de Ştiinţe Politice, Administrative şi ale Comunicării la Universitatea Babeș – Bolyai a reușit să intre în apelul online, însă conexiunea a fost întreruptă imediat. Familia tânărului a anunțat conducerea facultății că acesta făcuse infarct și murise. Băiatul avea probleme cardiace.

Citește și: Studiu: Sauna reduce riscul de infarct

„Universitatea Babeș-Bolyai regretă orice eveniment de acest gen. Suntem o comunitate iar orice pierdere a unui membru din comunitatea noastră reprezintă o tristețe pentru noi toți. Transmitem condoleanțe familiei și prietenilor apropiați”, a declarat pentru Laura Irimieș, purtător de cuvânt al UBB, potrivit știrileprotv.ro.

Sursă foto: Shutterstock.com