LaLa Band în sprijinul elevilor de la ţară

De Unica.ro, pe

Elevii din patru școli cu resurse materiale limitate din România sunt cu un pas mai aproape de a-și îndeplini visurile, prin educație!
Always a donat echipamente didactice și materiale educaționale în valoare de 40.000 USD către şcolile din localitățile Valea Măcrișului, Ocolna, Turda și Moroieni,în care studiază, în prezent, peste 800 de elevi.
Aceștia se vor bucura de o bibliotecă, un laborator de științe exacte, un laborator de informatică, rechizite și materiale didactice necesare într-un proces interactiv de predare.
Împreună cu Sore Mihalache, Alina Eremia şi Criss Ciobănaşu de la LaLa Band, susţinătoare ale campaniei Always, patru tinere din comunitatea NoiFetele au participat la echiparea școlii din Valea Măcrișului cu un laborator de informatică.
lala band