Accident tragic în Constanţa! Un cunoscut artist a murit şi soţia acestuia este grav rănită

De Libertatea.ro, pe

Doi profesori universitari de la Universitatea de Arte „George Enescu” din Iaşi, soţ şi soţie, au fost implicaţi într-un grav accident de maşină, la Constanţa. Accidentul s-a produs miercuri, în jurul orei 15. Cunoscutul dirijor Michael Beck-Hamlescher, cetăţean german, a decedat ]n urma accidentului şi soţia acestuia, profesoara Tatiana Po¬cinoc, a fost grav rănită.

Michael Beck-Hamlescher conducea un autoturism Mazda. El a vrut să întoarcă într-o zonă în care această manevră nu era permisă şi a fost izbit violent de un autoturism care circula în aceeaşi direcţie, scrie Ziaruldeiasi.ro.

„Din primele cercetări am constatat la faţa locului că şoferul autoturismului a circulat pe banda nr. 1 a drumului naţional Constanţa-Vadu lui Traian, iar în zona marcajului continuu a întors fără să se asigure şi a intrat în coliziune cu un autoturism de pe banda 2, pe acelaşi sens de mers.

Citeşte mai multe pe Libertatea.ro