Replici amuzante din seriale celebre

De Nicoleta Galeteanu, pe

„Seinfield”, „Prietenii tăi” sau „Doi bărbaţi şi jumătate” rămân în istoria televiziunii personaje memorabile prin umorul lor contagios. La fel şi glumele lor geniale care nu şi-au pierdut farmecul nici astăzi.
Iată câteva dintre cele mai amuzante replici cu care te poţi delecta în continuare.

Friends
Joey: „De ce trebuie să te desparţi de ea? Fii bărbat! Încetează să o mai suni!”

Jerry Seinfield

Jerry Seinfield: „Ce este o întâlnire dacă nu un interviu de angajare? Singura diferenţă este că nu la multe interviuri ţi se oferă şansa să sfârşeşti dezbrăcat.”

Hung
Mike: „Într-o zi, unul dintre elevi a scris „Îl urăsc pe profesorul Hunt cu înflăcărarea cu care ar arde o mie de sori.”
Ray: „Asta înseamnă să predai. Unii copii vor urî geofizica indiferent de ce vei face.”

Tanya: „Crezi că pot folosi baia ta?”
Francis: „Este un Starbucks pe stradă, puţin mai jos.”

Dr. House

Dr. Gregory House: „Faptul că îmi asum riscuri înseamnă că uneori pacienţii mai şi mor, dar dacă nu îmi asum riscuri mor şi mai mulţi oameni. … Cred că cel mai mare blestem este faptul că mi-a plăcut matematica”.

„Tratarea bolnavilor este motivul pentru care ne-am facut doctori. Tratarea pacienţilor este ceea ce face majoritatea doctorilor mizerabili”.

Sex and the City
Miranda: „Deci tot ce am de făcut pentru a întâlni bărbatul ideal este să-l nasc”.

Samantha: „Ţara merge mai bine cu un bărbat arătos la Casa Albă. De exemplu, uite ce s-a întâmplat cu Nixon; nimeni nu vroia să şi-o tragă cu el, aşa că le-a tras-o la toţi.”

Charlotte: „Nu cred că este lesbiană. Cred că doar fuge de bărbaţi”

Doi bărbaţi şi jumătate
Berta: „Numeşte trei dintre contribuţiile aduse de romani civilizaţiei.
Charlie: Orgiile, vinul şi bulimia. Să nu mai vorbim de greci…”

Alan: „Charlie, e o femeie pe jumătate goală în bucătăria noastră…”
Charlie: „Care jumatate?”

Jake: „Doar pentru că mami nu te mai iubeşte şi Kandi nu te mai iubeşte, nu înseamnă că nici eu nu te iubesc.
Alan: Merci, amice…
Jake: Eşti tatăl meu, sunt obligat să te iubesc.”

Familia Bundy
Kelly:” Bud, te omor şi apoi te ard de viu.”

Peggy: „Niciun televizor, Al. Acum vorbim.”
Al: „Eşti soţia mea! Nu vorbesc cu tine până nu am televizor.”

Primarul: „Al Bundy, o iei pe această femeie să îţi fie soţie fidelă?”
Al (în  timp ce visează): „Îţi par chiar aşa de prost?”

Foto: NorthFoto