Freelancer – un job de mii de euro!

De Avantaje.ro, pe

Criza economică a generat un nou segment de profesii: locurile de muncă din mediul virtual. Tot mai mulţi absolvenţi de facultate au devenit independenţi, lucrează online şi au contracte din care câştigă mii de euro lunar.
„Este o alternativă reală la un job clasic”
Andreea Macoveiciuc, are 26 de ani, pentru moment lucrează în Iaşi, a descoperit lucrul ca freelancer după terminarea facultăţii şi spune că este extrem de mulţumită de sistem.
Andreea, care a absolvit masterul de Bioingineria Protezării la Facultatea de Bioinginerie Medicală Iaşi, este din Suceava, la vară speră să ajungă în Africa, iar din octombrie, în Anglia.
„Luna aceasta împlinesc un an de când am ajuns pe Elance ca ghostwriter şi am peste 100 de proiecte încredinţate până acum, cele mai multe pe nişele sănătate, nutriţie şi fitness, însă am lucrat şi la traduceri, proiecte de copywriting, editare şi corectare de text, sau pregătire cărţi pentru tipar.
Vezi continuarea pe avantaje.ro. CLICK AICI!