La 12 ani după ce şi-a îngropat fiica şi logodnica, Prunus, chitaristul trupei Voltaj, şi-a găsit alinarea | Exclusiv

De Libertatea.ro, pe

Vali Ionescu (50 de ani), sau Prunus, cum îi spun prietenii, are un nou motiv să zâmbească după toate loviturile pe care viaţa i le-a dat. Femeia care l-a făcut să mai uite de necazuri este Ruxandra Valentina, studentă la Facultatea de Litere, cu 30 de ani mai mică decât el.

Prunus a fost urmărit de-a lungul vieţii de un lung şir de necazuri. După ce soţia i-a murit în urma unei boli necruţătoare, la câţiva ani distanţă, Vali avea să primească o nouă lovitură. În 2002, aflat la volanul unei maşini Dacia 1300, el s-a ciocnit cu un camion, accident în urma căruia logodnica lui, Ioana, şi Vanessa, fiica lui dintr-o altă relaţie, în vârstă de numai nouă anişori, şi-au pierdut viaţa.

Şi-a înecat amarul în băutură.

Citeşte mai multe pe Libertatea.ro