Fabio Cannavaro, căpitanul Italiei

De Cristina Popa, pe

Fundaşul italian Fabio Cannavaro întregeşte lotul fotbaliştilor talentaţi şi sexy din Campionatul Mondial de Fotbal care se desfăşoară între 11 iunie şi 11 iulie 2010 în Africa de Sud.

Câştigător al Cupei Mondiale în 2006, căpitanul naţionalei italiene, Fabio Cannavaro, se poate lăuda cu o carieră impresionantă.  De-a lungul timpului a jucat pentru Napoli, Parma, Internazionale,  Real Madrid şi Juventus, iar de curând a semnat  un contract pe doi ani cu Al-Ahli (Dubai).

În vârstă de 36 de ani, fotbalistul este căsătorit cu Daniela Cannavaro şi are trei copii: Christian, Martina  şi Andrea.

Foto: NorthFoto, Mediafax, Agerpres