Nicu Covaci dezlănţuie haosul în „Pasărea Rock”! Dovada faptului că Josef Kappl îşi făcea praf actualii colegi

De Libertatea.ro, pe

Scandalul dintre Nicu Covaci şi ceilalţi foşti membri ai formaţiei Phoenix pare să nu se mai termine. Artistul susţine că fostul său coleg, Josef Kappl, care a înfiinţat trupa „Pasărea Rock” alături Mircea Baniciu şi Ovidiu Lipan Ţăndărică, i-a trimis un e-mail cu ani buni în urmă în care vorbea foarte urât despre actualii săi colegi.
Deşi instanţa i-a dat dreptate lui Nicu Covaci, care spune că Mircea Baniciu, Iosef Kappl, Manfred Neumann şi Radu Almăşan nu au dreptul să cânte melodiile din repertoriul Phoenix, pentru că îi aparţin, scandalul în rândul membrilor trupei este departe de a se fi încheiat.

Citeşte mai multe pe Libertatea.ro