Premiile Emmy 2016: Cele mai spectaculoase ținute purtate de vedete pe covorul roșu

De Mihaela Dobre, pe
Rochiile lungi, cu un croi îndrăzneț sau „cool”, au fost preferatele vedetelor la gala de decernare Emmy Awards 2016, care a avut loc duminică seara, la Los Angeles. Celebritățile din industria de televiziune americană s-au adunat în fața Microsoft Theatre, unde au impresionat cu ținutele purtate, la cea de-a 68-a ediție a acestui eveniment.

Citește și – Cele mai spectaculoase ținute de la New York Fashion Week

Descoperă, în galeria foto de mai sus, cele mai spectaculoase aparații de la Premiile Emmy 2016!

Premiul Emmy este un premiu american de televiziune considerat echivalentul premiului Oscar din cinematografie. Este acordat în fiecare an de Academy of Television Arts&Science în duminica ce precede debutul sezonului de toamnă în televiziunile americane.

Citește și – Cele mai reușite ținute de la deschiderea Festivalului de Film de la Veneția 2016

Foto – Hepta