Renunţă la televiziune după 24 de ani de presă

De Libertatea.ro, pe

S-a lansat în presă, în urmă cu 24 de ani, odată cu prima adiere de libertate românească, scriind sub îndrumarea lui Ion Cristoiu la „Zig Zag”.

Astăzi, Luana, care, între timp a crescut frumos în mass media din care şi-a făcut un stil de viaţă, dă o veste care, pentru mulţi, pare de neînţeles: renunţă la televiziune. „Pentru o vreme”, spune ea.
Anunţul a fost făcut pe blogul acesteia, într-o manieră ingenioasă: interviu cu sine însăşi, că, dacă tot există autoportret, de ce n-ar exista şi autointerviu?
Interviul pe care Luana şi-l acordă oferă, cu oarecare rezerve, explicaţii ale deciziei ei. Spus sub forma unei poveşti a divorţului de soţul – cariera – şi a dedicării în exclusivitate amantului – corpul – motivul renunţării la televiziune este, se pare, nevoia de a acorda o mai mare atenţie vieţii şi relaţiilor de familie, dar mai ales, sieşi.
Vezi continuarea pe libertatea.ro. CLICK AICI!