FASCINANT! Uite cum vom trăi peste 10 ani!

De Libertatea.ro, pe

Cotidianul german Bild a publicat recent un studiu al oamenilor de ştiinţă de la Universitatea din Leipzig, Germania, în care aceştia şi-au imaginat, ţinând cont de mai mulţi factori, cum vom trăi peste doar zece ani. Citiţi mai jos previziunile cercetătorilor pentru anul 2023!
Telefonul mobil va fi mai inteligent decât noi, urmând să funcţioneze ca un factor de decizie care să ne ţină locul.

► Conceptul de televizor va fi unul diferit. Vor exista aparate care vor reţine ce fel de emisiuni, filme sau producţii ne plac şi televizorul se va deschide exact pe postul pe care putem vedea ceea ce apreciem cel mai mult.

► Vom folosi imprimante 3 D chiar acasă. Astfel vom avea posibilitatea să ne facem singuri lucrurile care ne plac si apoi să imprimăm obiectul.

► Tastaturile standard şi mouse-ul pentru calculator vor fi înlocuite de comenzi pe care calculator le va primi direct de la creier

Citeşte mai multe pe Libertatea.ro!