Şoc în familia olimpicului găsit mort la Bacău! Cum a fost găsit în lac tânărul de 18 ani

De Libertatea.ro, pe

După aproape o lună de căutări, Andrei Cobuz, elev la Colegiul Naţional Vasile Alecsandri din Bacău, olimpic la Informatică, a fost găsit mort sâmbătă dimineaţa. Tânărul şi-a pus capăt zilelor lăsând în urmă doi părinţi îndureraţi cu o mie de întrebări fără răspuns.
În ciuda rugăciunilor părinţilor, trupul lui Andrei Cobuz, olimpicul de 18 ani dispărut la începutul acestei luni din Bacău, a fost găsit sâmbătă în lacul Lilieci, de lângă oraş.

Deşi nici o persoană din jurul său nu credea că tânărul ar avea de ce să îşi dorească moartea, oamenii legii au aflat că, în ziua dispariţiei, Andrei a plecat de acasă hotărât să încheie legăturile cu viaţa.

Citiţi mai multe pe Libertatea.ro