O tânără studentă la Medicină din Iași a fost găsită fără suflare într-o pădure

De Unica.ro, pe Ultimul update Vineri, 08 ianuarie 2021, 17:23

O tânără de 22 de ani, din Iași, a fost găsită spânzurată în pădurea de la Ţicău, în apropierea pârtiei de schi.

Femeia era studenta in anul V la Medicina și nu mai fusese văzută de joi aseară, în jurul orei 17.00, când  le-a spus apropiaților că pleacă să tragă la xerox niște cursuri pentru facultate.

La faţa locului se află echipaje de la Poliţie şi mai mulţi cunoscuţi ai tinerei.

Citește gratuit ediția de ianuarie a revistei Unica. O găsești AICI

„Astazi (n.r. – vineri, 08.01), în jurul orei 15.30 polițiștii Sectiei 2 Politie Iași au fost sesizați prin 112 de către o persoană despre faptul că a găsit o tânără decedată, pe care o cunoaște și care i-a transmis anterior locul în care se deplasează. În cauză, politiștii efectuează cercetări pentru stabilirea împrejurărilor în care a survenit decesul tinerei. De asemenea, a fost dispusă efectuarea necropsiei pentru stabilirea cauzei decesului. Părinții tinerei au sesizat dispariția fetei, astăzi, 08.01.2021, în jurul orei 15.00”, au transmis reprezentatii Politiei, potrivit presei locale.

Sursa foto – Captură YouTube